Arkady Fiedler i Nissan ARIYA wspólnie odkrywają najpiękniejsze drogi Norwegii

Arkady Fiedler – znany podróżnik i promotor elektromobilności – wyrusza dziś w kolejną emocjonującą podróż w ramach projektu „Najpiękniejsze drogi Europy”. Tym razem celem wyprawy jest Norwegia, kraj słynący nie tylko z zapierających dech w piersi krajobrazów, ale także będący najbardziej na świecie rozwiniętym rynkiem samochodów elektrycznych. Przemierzając najpiękniejsze drogi kraju fiordów, Arkady Fiedler po raz kolejny będzie miał okazję przedstawić malownicze trasy i piękno natury świata z perspektywy kierowcy elektrycznego samochodu – tym razem Nissana ARIYA.

Arkady Fiedler – znany podróżnik i promotor elektromobilności – wyrusza w kolejną emocjonującą podróż w ramach projektu „Najpiękniejsze drogi Europy”. Tym razem celem wyprawy jest Norwegia, kraj słynący nie tylko z zapierających dech w piersi krajobrazów, ale także będący najbardziej na świecie rozwiniętym rynkiem samochodów elektrycznych. Przemierzając najpiękniejsze drogi kraju fiordów, Arkady Fiedler po raz kolejny będzie miał okazję przedstawić malownicze trasy i piękno natury świata z perspektywy kierowcy elektrycznego samochodu – tym razem Nissana ARIYA.

Podróż, której trasa liczy około 4000 kilometrów, odbędzie się za kierownicą Nissana ARIYA Evolve+ e‑4ORCE – flagowego, w pełni elektrycznego crossovera z napędem na cztery koła, dysponującego mocą aż 396 koni mechanicznych. Przekazana Arkademu przez Astarę ARIYA rozpędza się od 0 do 100 km/m w czasie zaledwie 5,1 s, co jest imponującym wynikiem dla ważącego ponad 2,2 tony pojazdu i gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy. Z kolei wnętrze flagowego crossovera japońskiej marki to majstersztyk pod względem zagospodarowania miejsca oraz minimalistycznego, wysmakowanego stylu, w nienarzucający się sposób uzupełnionego nowoczesną technologią, co stanowi wymarzone środowisko do długiej podróży. ARIYA Evolve+ oferuje zasięg do 499 km, a energię w akumulatorze można łatwo uzupełnić prądem stałym o mocy do 130 kW lub zmiennym do 22 kW.

„Realizując mój projekt «Najpiękniejsze drogi Europy» tym razem wybrałem jako cel Norwegię. Planuję przejechać i sfilmować tamtejsze drogowe klasyki, w tym Drogę Orłów, Drogę Trolli i Drogę Atlantycką, a także wiele innych malowniczych tras po drodze. Oczywiście nie zabraknie fiordów i pięknych krajobrazów, o ile pozwoli na to pogoda. Przede mną 4000 kilometrów drogowej przygody. Towarzyszyć mi będzie fantastyczny Nissan ARIYA e-4ORCE z napędem na cztery koła i mocą 396 koni mechanicznych, dostarczony przez partnera projektu, firmę Astara, oficjalnego dystrybutora Nissana w Polsce. Poprzednie wspólne projekty z tą marką potwierdziły niezawodność jej samochodów elektrycznych, stąd cieszę się na ponowną przygodę z Nissanem” – mówi Arkady Fiedler.

Norwegia, lider elektromobilności w skali światowej, gdzie niemal 75% samochodów to auta w pełni elektryczne, oferuje idealne warunki do promowania ekologicznych rozwiązań transportowych. Z kolei Astara, będąc oficjalnym przedstawicielem marki Nissan w Polsce, poprzez swoje projekty takie jak ten, realizuje założenia strategii Ambition 2030 Nissana, której celem jest zrównoważony rozwój oraz wprowadzenie zelektryfikowanych modeli na kluczowe rynki.

„Współpraca z Arkadym Fiedlerem to dla nas kolejna okazja na promocję bezemisyjnej mobilności. Projekt ten idealnie wpisuje się w nasze długofalowe cele zrównoważonego rozwoju, które jako przedstawiciel Nissana w Polsce realizujemy w ramach strategii Ambition 2030. Cele te są zbieżne ze strategią firmy Astara, stąd nasz udział w tym projekcie. Jest on także kontynuacją udanej dotychczasowej współpracy przy innych fascynujących, bezemisyjnych podróżach Arkadego” – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Astara NIP Poland.

Największy dotychczas wspólny projekt Arkadego Fiedlera i Nissana, obejmujący cztery miesiące podróży Nissanem LEAF I generacji przez Afrykę z Kapsztadu do Warszawy, był pionierskim przedsięwzięciem, które dowiodło niezawodności elektrycznego pojazdu w ekstremalnych warunkach. W 2018 roku brak infrastruktury ładowania, duże różnice temperatur i często fatalnej jakości drogi stanowiły wyzwanie, które Arkady Fiedler pokonał, ukazując niezawodność Nissana LEAF.

Podróż po Norwegii, która przoduje w zakresie elektromobilności, jest naturalnym kontynuowaniem tej misji. Wybór Nissana ARIYA e-4ORCE, modelu łączącego zaawansowaną technologię z mocą i niezawodnością, podkreśla zaangażowanie marki w promowanie ekologicznych i zrównoważonych rozwiązań transportowych. Arkady Fiedler, przemierzając najpiękniejsze trasy Norwegii, zaprezentuje, jak podróż niskoemisyjnym samochodem może harmonijnie współgrać z naturą, ograniczając negatywny wpływ na środowisko.

Reprezentująca Nissana w Polsce Astara, poprzez realizację projektów takich jak ten, nie tylko promuje bezemisyjną mobilność, ale także dąży do stworzenia bardziej przyjaznego i zrównoważonego świata. W ramach programu Ambition 2030, Nissan zobowiązał się do osiągnięcia neutralności węglowej w całym cyklu życia swoich produktów do roku 2050, wspierając tym samym globalne wysiłki na rzecz ochrony środowiska.

MAMY WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

Umów kontakt z serwisem

Zapraszamy do korzystania z naszych usług:

 

  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • seriws blacharsko-lakierniczy
  • oryginalne części i akcesoria
  • części regenerowane Nissan
Kontakt