Światowy Dzień Pojazdów Elektrycznych (World EV Day)- Nissan rozpoczyna przedsprzedaż w pełni elektrycznego modelu Ariya w Norwegii

Nissan kontynuuje następny rozdział swojej przygody z elektryfikacją. Norwegia, jako uznany lider w dziedzinie sprzedaży samochodów z napędem elektrycznym, rozpocznie przedsprzedaż Nissana Ariya jako pierwsza tj. 9 września, w ramach obchodów Światowego Dnia Pojazdów Elektrycznych. Pozostałe rynki sukcesywnie będą uruchamiały sprzedaż Nissan Ariya w kolejnych miesiącach tego roku.
Modelu Ariya w Europie będzie obejmowała cztery wersje, które w pełni zaspokoją potrzeby klientów w zakresie zasięgu i osiągów. Całkowicie elektryczny napędowi Ariya oferuje ekscytujące wrażenia z jazdy samochodem bezemisyjnym bez względu na styl życia. 
Ariya z akumulatorem o pojemności 63 kWh i napędem na przednią oś to najlepszy wybór dla tych, którzy wykorzystują samochód przede wszystkim do krótszych przejazdów w obszarach miejskich i podmiejskich. Dla rodzin, które planują dłuższe trasy odpowiednia będzie Ariya z akumulatorem o pojemności 87 kWh, napędem na przednią oś i wydłużonym zasięgiem. Ariya e-4ORCE z napędem na cztery koła to połączenie zwiększonego zasięgu i komfortu jazdy dla każdego z pasażerów poprzez bardziej zrównoważonej mocy dostarczanej na wszystkie koła. Najwyższa wersja Ariya e-4ORCE 87 kWh Performance to idealny wybór dla kierowców, którzy szukają wyjątkowych emocji związanych z wyższą mocą i zoptymalizowanym momentem obrotowym. Wszystkie cztery wersje modelu Ariya będą dostępne od chwili premiery latem 2022 roku. 
Nissan Ariya z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem na obie osie będzie wyposażony w najbardziej zaawansowaną technologię kontroli napędu na cztery koła e-4ORCE. Jest to owoc bogatych tradycji marki słynącej z opracowywania rozwiązań, które wspomagają jazdę w terenie. Odpowiednio zarządzając przekazaniem mocy i charakterystyką hamowania pozwalają kierowcy na większą swobodę jazdy po bezdrożach. Samochód precyzyjnie utrzymuje zadany tor jazdy na wszelkich nawierzchniach, pozwalając kierowcy zachować swój styl i sposób prowadzenia pojazdu.SPECYFIKACJA TECHNICZNA
NA RYNEK EUROPEJSKI
ARIYA (2WD)
63 kWh
ARIYA (2WD)
87 kWh
ARIYA (4WD – e-4ORCE)
87 kWh
ARIYA (4WD – e-4ORCE)
87 kWh Performance
Pojemność akumulatora
(szacunkowa pojemność akumulatora, ostateczne dane zostaną podane po zakończeniu procesu homologacji)
66 kWh
(nominalna)
 
63 kWh (użytkowa)
91 kWh
(nominalna)
 
87 kWh (użytkowa)
91 kWh
(nominalna)
 
87 kWh (użytkowa)
91 kWh
(nominalna)
 
87 kWh (użytkowa)
Moc 160kW 178kW 225kW 290kW
Moment obrotowy 300 Nm 300 Nm 600 Nm 600 Nm
Przyspieszenie
(od 0 do 100 km/h)
7,5s 7,6s 5,7s 5,1s
Maksymalna prędkość 160km/h 160km/h 200km/h 200km/h
Szacunkowy zasięg
(dane szacunkowe w cyklu mieszanym WLTP)
Do 360 km Do 500 km Do 460 km Do 400 km

UWAGA: Powyższa tabela przedstawia specyfikacje homologacyjne na wrzesień 2021 r. Nazwy modeli, szczegółowe dane oraz specyfikacje mogą różnić się w zależności od rynku.
 
Klienci z Norwegii mogą wejść na stronę Nissana i rozpocząć procedure składania zamówień w ramach przedsprzedaży oraz poznać wersje modelu Ariya od 9 września. Przedsprzedaż na innych rynkach europejskich rozpocznie się w nadchodzących miesiącach, a w międzyczasie klienci mogą zgłosić swoje zainteresowanie rejestrując się tutaj. 
Kierowcy będą cieszyć się przyjemnością prowadzenia nowego Nissana Ariya latem 2022 roku, kiedy oficjalnie pojawi się w Europie. 
Więcej informacji na temat naszych produktów, usług i zaangażowania na rzecz zrównoważonej mobilności znajdziesz na stronie www.nissan.pl. 
C