PIĘĆ GWIAZDEK w testach bezpieczeństwa Euro NCAP 2021 dla Nowego Nissan Qashqai-MAKSYMALNA OCENA

Nowy Nissan Qashqai otrzymał najwyższą notę pięciu gwiazdek przyznaną przez niezależną organizację Euro NCAP (Europejski Program Oceny Nowych Samochodów). To osiągnięcie jest szczególnie warte odnotowania, bo pojazd został poddany testom zgodnie z nową, bardziej rygorystyczną procedurą obowiązującą na lata 2020-2022.
DOSKONAŁA OCHRONA DOROSŁYCH PASAŻERÓW I DZIECI
Nowy Qashqai zdobył 91% możliwych do uzyskania punktów od organizacji Euro NCAP w zakresie ochrony pasażerów dorosłych oraz przewożonych dzieci, co utrzymuje ten samochód wśród najlepszych w swojej klasie. Te wyniki odzwierciedlają zalety zaawansowanej, wzmocnionej konstrukcji płyty podłogowej CMF-C modelu Qashqai, która zbudowana jest w najbardziej newralgicznych obszarach z ultrawytrzymałej stali, co zwiększa sztywność, a jednocześnie pochłania i zmniejsza siłę uderzenia, zanim dotrze ono do kabiny pasażerskiej. Środkowa poduszka powietrzna – po raz pierwszy w modelach produkowanych na rynek europejski – umożliwiła uzyskanie maksymalnego wyniku, czyli 16 punktów w teście uderzenia w bok pojazdu. Jej celem jest zapobieganie zderzeniu głów kierowcy i podróżującego z przodu pasażera w przypadku kolizji bocznej. Niemal maksymalny wynik, czyli 23,8 z 24 możliwych punktów, samochód uzyskał w aspekcie ochrony przewożonych dzieci, a maksymalną notę 12 punktów – w wyniku kontroli procesu instalacji fotelika dziecięcego.
70% ZA OCHRONE INNYCH UŻYTKOWNIKÓW
Nowy Qashqai uzyskał wynik 70% w testach bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych. Pojazd posiada wiele aktywnych systemów bezpieczeństwa, w tym system inteligentnego hamowania awaryjnego, który ostrzega kierowcę i uruchamia hamulce, jeśli samochód przewiduje zderzenie z innym pojazdem, pieszym lub rowerzystą. To standardowe wyposażenie wszystkich nowych Nissanów Qashqai, nie tylko jego najwyższych wersji.
INNE SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO
Euro NCAP wychodzi z założenia, że najlepiej przede wszystkim zapobiegać wypadkom, w związku z czym punktuje technologie pomagające kierowcom uniknąć kolizji.
Nowy Qashqai także w tym zakresie uzyskał wyjątkowo wysoką ocenę, osiągając 95% możliwych do zdobycia punktów dzięki zastosowaniu technologii Nissan Intelligent Mobility, gdzie samochód oferuje kompleksowy pakiet inteligentnych systemów bezpieczeństwa.
Nowością w europejskiej ofercie Nissana jest zastosowanie wyświetlacza przeziernego, który umożliwia kierowcom monitorowanie prędkości, wskazówek nawigacji oraz obowiązujących ograniczeń prędkości bez odrywania wzroku od drogi.
Wprowadzenie inteligentnych reflektorów, gdzie dostosowują kształt wiązki światła tak, aby zapobiec oślepianiu kierowców nadjeżdżających z przeciwka, to kolejny przykład nowej technologii, dzięki której Qashqai zwiększa poziom bezpieczeństwa.
Nowy Qashqai jest również wyposażony w funkcję ostrzegania o pojazdach znajdujących się w obrębie martwego pola, która wykrywa niewidoczny dla kierowcy pojazd na sąsiednim pasie i aktywnie kieruje samochód z powrotem na właściwy pas, zapobiegając niebezpiecznym sytuacjom. Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu zapobiega również kolizjom podczas manewru wycofywania z miejsca parkingowego.
Samochód ten został zbudowany na opracowanej przez Alians płycie podłogowej CMF-C, która wykorzystuje zaawansowane materiały oraz nowoczesne techniki produkcji w celu stworzenia sztywniejszej konstrukcji przy jednoczesnym zmniejszeniu ogólnej masy pojazdu o 60 kg w porównaniu z poprzednikiem.
Euro NCAP prowadzi niezależne testy samochodów od 1997 r., bada większość nowych modeli, które wchodzą do sprzedaży, w oparciu o nieustannie ewoluujące kryteria. Poza testami rzeczywistej wytrzymałości samochodów w różnych symulowanych kolizjach, organizacja przeprowadza także badania i poddaje ocenie technologie zapobiegania wypadkom.