Nissan X-trail - Liczne dodatkowe funkcjonalności

Decydując się na nowy samochód, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Liczy się przede wszystkich oszczędność, czyli spalanie, ale również pojemność oraz dodatkowe funkcje uprzyjemniające podróżowanie. Samochodem, który nie tylko dobrze się prezentuje w każdej z tych kategorii, ale pozwala też na kilka wariacji w obrębie danego modelu, jest Nissan X-trail. Przyglądając się jego możliwościom szybko zauważymy, że zawiera w sobie wszystko, czego możemy oczekiwać po nowym samochodzie. Poniżej pokrótce opiszemy sobie jego największe zalety.
 

Oszczędny i mocny silnik


Ten model Nissana jest dostępny w dwóch wersjach, jeśli chodzi o rodzaj silnika. Pierwsza jest wyposażona w wysokoprężny mechanizm o pojemności 1,7 litra. Druga zaś działa na silniku benzynowym o pojemności 1,3 litra. Jednak dużo ciekawsza jest nowoczesna technologia zastosowana w obydwu przypadkach. Dzięki niej silnik automatycznie wyłącza się, gdy nie jest w danej chwili potrzebny (np. podczas postoju lub na czerwonym świetle), dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie większej ilości paliwa.
 

Dwa rodzaje skrzyni biegów do wyboru


Ani fani automatycznych skrzyń, ani fani manualnych nie są wykluczeni. Nissan X-trail jest dostępny w obydwu ustawieniach. W przypadku manualnej skrzyni kierowca ma dostęp do sześciu biegów, a innowacyjny mechanizm gwarantuje ich płynną zmianę. Jeśli zaś chodzi o automat, jest dostępny w dwóch wersjach: CVT, która teraz oferuje również tryb ECO, oraz DTC, która do tej pory była spotykana tylko w sportowych modelach samochodów. Zapewnia ogromną wydajność podczas jazdy.
 

Liczne dodatkowe funkcjonalności


Poza wymienionymi wyżej zaletami w nowym Nissanie każdy klient znajdzie masę udogodnień, które wyniosą jazdę na zupełnie nowy poziom. Do najważniejszych z nich należą:
- nowoczesny system nagłośnienia BOSE
- wyświetlacz wspomagający kierowcę oraz cały system kamer 360°, które ułatwiają poruszanie się i parkowanie;
- wygodne fotele, klimatyzacja najnowszej generacji oraz większa ilość miejsca dla każdego podróżującego.
Co najważniejsze, pomimo wszystkich tych usprawnień w modelu Nissan Xtrail cena wciąż pozostaje przystępna.