Nissan Micra – miejskie auto w super cenie

Wśród miejskich samochodów, Nissan Micra to wyjątkowo popularna opcja dla wymagających kierowców. Znany również pod nazwą Nissan March jest najmniejszym pojazdem marki, a jego cena, czyni go wyjątkowo przystępnym modelem wśród aut tego typu. Na swojej drodze od roku 1982 zdobył już szereg nagród i świetnych recenzji, co czyni go pojazdem wartym szczególnej uwagi.

Atrakcyjna cena Nissan Micra to tylko początek…

Każda kolejna generacja Nissana Micry niesie za sobą kolejne innowacje i ciekawą stylistykę, dlatego miłośnicy małych i zwrotnych pojazdów z pewnością docenią zarówno modele starsze, jak i najnowsze propozycje marki. Design nadwozia, a także zmieniające się proporcje, czynią ten uroczy pojazd wyjątkowo ciekawą opcją dla kierowców kochających dynamiczną jazdę, jak i tych, którym zależy na kompaktowym samochodzie do jazdy po miejskiej dżungli. 
O ile gama jednostek napędowych Nissan Micra jest dosyć uboga, nie można o niej powiedzieć, że jest niewystarczająca. W dobrej cenie, Nissan Micra można uzyskać silniki z mocą prawie 100 KM. Dobre osiągi Micry w połączeniu z oszczędnym zużyciem paliwa, czyni modele Nissana bardzo ekonomicznymi i niedrogimi w codziennym użytkowaniu. 
Model Nissan Micra oferuje różne warianty skrzyni biegów - 5-biegową przekładnię manualną czy bezstopniową przekładnie CVT, której zredukowana w najnowszych modelach masa, zdecydowanie zmniejsza wyniki spalania. Całość konstrukcji auta jest prosta, doskonale sprawdza się podczas jazdy po mieście, a przy tym jest stosunkowo mało awaryjna. Wnętrza pojazdów modelu Nissan Micra w zależności od generacji mają swoje zalety, jednak zdecydowanym atutem jest świetna widoczność podczas jazdy. Można uzyskać także modele bogato wyposażone w dodatkowe elementy. Co ciekawe Nissan Micra pomimo niewielkich gabarytów, oferuje całkiem pojemny bagażnik. 

Podsumowanie

Nissan Micra to połączenie dobrej ceny i lekkiej konstrukcji, idealnej do codziennej jazdy po mieście. To samochód, który przypadnie do gustu nie tylko płci pięknej, ale i panom, którzy cenią kompaktowe rozwiązania.