Niecierpliwie wyczekiwany, nowy, w pełni elektryczny #Nissan #LEAF zostanie wyposażony w najnowocześniejszą technologię ProPILOT czyli funkcję jazdy autonomicznej na jednym pasie autostrady. Technologia ta, obsługiwana jednym przyciskiem, będzie kontrolowała pracę układu kierowniczego, przyspieszenie i hamowanie na jednym pasie autostrady, wspomagając kierowców zarówno przy dużym natężeniu ruchu, jak i podczas jazdy po mieście.

W najbliższych latach technologia ProPILOT Nissana będzie oferować coraz większą autonomiczność, aż wreszcie system będzie mógł sam pokonywać miejskie skrzyżowania. Rozwój technologii ProPILOT, która ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa oraz zwiększyć przyjemność z jazdy, jest elementem programu inteligentnej mobilności – planów Nissana w zakresie zmiany sposobu prowadzenia pojazdów, źródła ich napędu oraz integracji ze społeczeństwem.

Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział: „Nowy Nissan LEAF, stanowiący ostateczne ucieleśnienie inteligentnej mobilności marki, będzie najbardziej zaawansowanym pojazdem elektrycznym dostępnym na rynku. Uwzględnienie przełomowej technologii ProPILOT w nowym Nissanie LEAF odegra kluczową rolę w kontekście zapewnienia wielu korzyści typowych dla pojazdów elektrycznych, przyczyniając się do tworzenia mniej zatłoczonych i czystszych miast w przyszłości”.

Nowy Nissan LEAF z technologią ProPILOT już wkrótce! Aby zawsze być na bieżąco, śledź #ElectrifytheWorld.

 

 

 

Informacja dodatkowa

Nissan jest pionierem rynku pojazdów elektrycznych - w 2010 roku wprowadził do sprzedaży pierwszy na świecie produkowany na masową skalę elektryczny model LEAF. Obecnie LEAF jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie: łącznie sprzedano 270 000 sztuk, a ich kierowcy na całym świecie przejechali już trzy miliardy kilometrów.

Modal Modal