• Nissan prezentuje JukeCam — pierwszą na świecie zintegrowaną wielofunkcyjną kamerę 360º
  • Montaż w specjalnym uchwycie na desce rozdzielczej Nissana Juke lub na kasku do uprawiania sportów ekstremalnych zajmuje tylko kilka sekund
  • Nagrania 360º w jakości 4K wykonane za pomocą JukeCam są fantastyczną filmową pamiątką emocjonujących przeżyć
  • Kamera doskonale sprawdza się także jako rejestrator jazdy pozwalający pewniej poczuć się na drodze
  • Zawodnicy uprawiający ekstremalne skoki na drążkach pogo wykorzystali JukeCam i crossovera Nissana Juke do sfilmowania próby ustanowienia nowego rekordu świata Guinnessa™
  • Nissan, jako prekursor technologii inteligentnej jazdy, od 2010 roku zamontował w modelu Juke ponad pół miliona kamer
  • Film o JukeCam i nowym rekordzie świata Guinnessa™: https://youtu.be/5Brl4AWVeJk

 

Nissan zaprezentował najnowszą innowację dla kierowców spragnionych przygody. JukeCam to pierwszy na świecie zintegrowany wielofunkcyjny rejestrator jazdy 360º, który w kilka sekund można zmienić w kamerę sportową.

Dzięki dwóm specjalnym uchwytom — jednym zintegrowanym z deską rozdzielczą crossovera Nissana Juke i drugim przymocowanym do kasku — JukeCam doskonale nadaje się do filmowania przygód kierowcy w każdej sytuacji.

Z jednej strony materiał nagrany przez rejestrator jazdy może okazać się przydatny przy ubieganiu się o wypłatę odszkodowania, z drugiej – użytkownik może nagrywać swoje wyczyny na stoku, w powietrzu, na górskim szlaku lub w innych sytuacjach, w których osobista kamera sportowa jest niezbędnym wyposażeniem.

 

 

Nissan JukeCam to koncepcja technologiczna opracowana wspólnie z produkującą kamery 360º firmą 360fly.

Możliwości JukeCam — sprzętu o podwójnym przeznaczeniu — zostały zaprezentowane w nowym fascynującym filmie, zarejestrowanym w jakości 4K. Występują w nim członkowie zespołu Xpogo, wykonującego ekstremalne akrobacje na drążkach pogo.

W czasie nagrywania zdjęć do filmu kaskader Dalton Smith przeskoczył nad trzema Nissanami Juke z tylko jednym odbiciem między nimi. W ten sposób ustanowił on nowy rekord świata Guinnesa™ w kategorii „skok na drążku pogo nad największą liczbą ustawionych obok siebie samochodów”.

 

Nissan JukeCam

 

Dalton Smith tak skomentował swój rekord Guinnessa™: „Nie ma łatwych rekordów świata, ale zespół i ja zawsze staramy się stanąć na wysokości zadania. Kiedy Nissan zwrócił się do nas z propozycją wykorzystania JukeCam, wszyscy byliśmy zafascynowani tym pomysłem. JukeCam Nissana to świetna koncepcja dla kierowców. Z pewnością umiałbym zrobić dobry użytek z tego urządzenia”.

Nissan spopularyzował stosowanie inteligentnych kamer w samochodach, zapewniających widok 360º, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Inteligentny system kamer 360° to innowacyjne rozwiązanie Nissana pozwalające uzyskać widok z góry na całe otoczenie pojazdu, pomocny przy omijaniu przeszkód w trakcie manewrowania z niską prędkością, na przykład przy parkowaniu. Wcześniejsza wersja tego systemu została po raz pierwszy zastosowana w 2012 roku w Nissanie Qashqai.

Od premiery Nissana Juke w 2010 roku w Europie sprzedano już prawie 800 000 tych samochodów. 133 000 z nich wyposażono w inteligentny system kamer 360°. Cztery kamery w każdym egzemplarzu oznaczają, że od wprowadzenia modelu Juke na rynek w crossoverach tych zainstalowano łącznie 532 000 kamer.

Nissan zapoczątkował stosowanie kamer w samochodach w celu poprawy bezpieczeństwa kierowcy. W 2002 r. Primera była pierwszym europejskim modelem popularnej marki motoryzacyjnej, wyposażonym w funkcję wspomagania parkowania tyłem, nazwanego Rear View Monitor.

W ostatnich latach odnotowano bardzo dynamiczny wzrost popularności rejestratorów jazdy. W ciągu zaledwie dwóch lat sprzedaż w Wielkiej Brytanii wzrosła o ponad 900%1. Ponadto dzięki możliwości przedstawienia dowodów ubezpieczycielowi i władzom w przypadku sporu o odpowiedzialność za kolizję konsumenci korzystający z rejestratorów jazdy mogą zaoszczędzić średnio 57,75 GBP rocznie na kosztach ubezpieczenia2.

W pełni zintegrowana kamera JukeCam w trybie rejestratora jazdy może nagrywać obraz przez 3 godziny bez przerwy. Taki zapis można później wykorzystać na przykład przy dochodzeniu odszkodowania od ubezpieczyciela. Po odpięciu JukeCam od deski rozdzielczej można ją zamontować na kasku. Wbudowany akumulator pozwala na filmowanie sportowych wyczynów nawet przez 2 godziny.

Helen Perry, dyrektor ds. marketingu w Nissan Europe, powiedziała: „Nissan zawsze starał się wprowadzać innowacje i proponować klientom nowe rozwiązania. Firma jest też liderem, jeżeli chodzi o montaż kamer w samochodach. JukeCam powstała jako produkt, który wpisuje się w aktywny styl życia naszych klientów. Doskonale sprawdza się jako rejestrator jazdy, a przy tym jest na tyle uniwersalna, że można jej używać jako kamery sportowej filmującej otoczenie w promieniu 360 stopni”.

Juke należy do pionierskiej rodziny trzech crossoverów Nissana. Crossovery to segment rynku wymyślony przez firmę Nissan w 2007 roku wraz z wprowadzeniem modelu Qashqai — obecnie najlepiej sprzedającego się samochodu tego typu w Europie. Nissan oferuje także model X‑Trail — pięcio- lub siedmiomiejscowy samochód na wyprawy z rodziną poszukującą przygód. Jeszcze w tym miesiącu firma rozpocznie sprzedaż zmodernizowanych modeli Qashqai i X‑Trail.

Film o JukeCam Nissana i nowym rekordzie świata Guinnessa™ można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/5Brl4AWVeJk.

 

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

1 wg pracowni badań rynku GfK

2 przy założeniu średniej rocznej składki za ubezpieczenie auto-casco + OC w Wielkiej Brytanii wynoszącej 462 GBP

 

JukeCam 360fly — dane techniczne:

Pamięć wbudowana

64 GB

Odporność

na pył, wstrząsy i zanurzenie w wodzie do 1 atm

Czas ładowania

2 godziny

Czas pracy na akumulatorze

2 godziny

Pojemność pamięci

3 godziny nagrań

Obwód

71 mm

Rozdzielczość

4K

Możliwości rejestracji obrazu

Wideo   360°, zdjęcia statyczne i VR

Masa

172 g

 

360FLY

360fly tworzy wyjątkowe, 360‑stopniowe cyfrowe produkty, które inspirują użytkowników do rejestrowania, udostępniania i przeżywania najwspanialszych chwil w życiu w formie 360‑stopniowych obrazów. Firma 360fly jest obecna na Twitterze Instagramie  jako @360fly, można ją „polubić” na Facebooku: facebook.com/360fly oraz subskrybować jej kanał na YouTube.

 

XPOGO

Xpogo Stunt Team jest najlepszym zespołem wykonującym pokazy ekstremalnych skoków na pogo. Profesjonalni sportowcy wchodzący w skład zespołu skaczą na drążkach pogo na wysokość ponad 3 metrów. Xpogo Stunt Team przybliża widzom ten sport, prezentując salta w powietrzu i inne nieprawdopodobne kaskaderskie wyczyny. Pokaz akrobacji Xpogo Stunt Team jest zawsze hitem, a światowa rzesza fanów zespołu powiększa się po każdym jego występie. Xpogo Stunt Team występował dotychczas w 23 krajach, a także w licznych programach telewizyjnych, teledyskach, reklamach i filmach oraz ustanowił 13 wciąż aktualnych rekordów świata Guinnessa.

Modal Modal